Bližší pohled na pojištění dlouhodobé péče

By | 6 dubna, 2021

Pro mnoho Američanů je nákup domu, automobilu a zdravotního pojištění standardní praxí. Pojištění dlouhodobé péče je však pro mnohé záhadou, i když nabízí důležitou finanční ochranu před některými životními nejistotami.

Cílem pojištění dlouhodobé péče (LTC) je chránit pojistníka před zaplacením celého účtu za prodloužený pobyt ve zdravotnickém zařízení, jako je pečovatelský dům nebo rehabilitační zařízení.

Protože není známo, zda budete v budoucnu dlouhodobou péči potřebovat, a náklady na ni mohou být velmi vysoké, pokud tak učiníte, vyplatí se poučit se o možnostech pojištění dlouhodobé péče a učinit informované rozhodnutí.

V určitém okamžiku života budete možná potřebovat specializovanou péči. Například, jak stárnete, může vás lékař po hospitalizaci kvůli chirurgickému zákroku nebo nemoci propustit z pečovatelského domu. Naštěstí Medicare pokryje kvalifikační pobyty až do 100 dnů. Někdy však zhoršení tělesného nebo duševního zdraví způsobené nehodou, nemocí nebo demencí povede k prodlouženému pobytu v pečovatelském domě nebo k nepřetržité péči v pečovatelském domě. Když k tomu dojde, možná i rodiny s dobrým finančním stavem možná budou muset vyvážit výdaje na dlouhodobou péči se svými dalšími prioritami.

Zatímco Medicaid pokryje náklady na dlouhodobou péči po 100 dnech, tento federální program vyžaduje, aby jednotlivci nejprve vyčerpali své osobní úspory, mimo jiné kvalifikace. Z tohoto důvodu mohou i lidé, kteří jsou finančně pohodlní, chtít pečlivě zvážit pojištění dlouhodobé péče.

Při zvažování pojištění dlouhodobé péče byste měli myslet na několik věcí:

· Váš věk a zdravotní stav mohou ovlivnit vaši způsobilost. Nákup politiky, když jste relativně mladí a zdraví, může znamenat více let plateb, ale také vám pomůže zajistit výhodu, která nemusí být k dispozici, když jste starší nebo v případě zdravotního problému. Náklady na politiku mají tendenci stoupat s věkem, zejména po 60 letech, kdy se zdravotní problémy začínají stávat častějšími. Pokud máte již existující stav nebo rodinnou anamnézu, možná nebudete mít nárok na zakoupení určitých zásad. Pečlivě prosím zkontrolujte drobný tisk, abyste zjistili, zda jsou z pokrytí vyloučeny nějaké podmínky.

· Pojištění dlouhodobé péče má mnoho podob, od nejzákladnější po všechny zvonky a píšťalky. Cena je jen jeden faktor, který je třeba vzít v úvahu. Porovnejte součásti zásad vedle sebe a zjistěte, který plán by pro vás mohl mít smysl. Vyhodnoťte zařízení a programy ve vaší oblasti, abyste mohli odpovídat vašim očekáváním od služeb s tím, co mohou pokrývat různé zásady.

· Většina plánů souvisí s potřebou pomoci s předem stanoveným počtem činností každodenního života (ADL), jako je oblékání, sprchování a jídlo. Zaplatíte více, pokud chcete zásady, které k aktivaci výhod vyžadují méně souběžných ADL.

· Zvažte náklady na domovy s pečovatelskou službou ve vaší oblasti a určete, zda si chcete koupit pokrytí na horním nebo dolním konci spektra. Vyberte si denní dávku nebo výši krytých výdajů každý den, ze kterých můžete žít, protože se od vás očekává, že rozdíl zaplatíte.

· Většina plánů má eliminační období, což je množství času, které musí uplynout, než vaše pojištění pokryje účet. Tato „mezera“ ve výhodách se pohybuje od 30 do 180 dnů. Jste zodpovědní za 100 procent nákladů, než začnou využívat vaše výhody.

· Ochrana proti inflaci je běžný účastník plánu, který může pomoci vyrovnat rostoucí náklady na péči tím, že zvýší vaše celoživotní výhody způsobilé pro plán. Stojí za zvážení, zda si můžete dovolit náklady na velkorysější celoživotní limit.

Váš finanční poradce vám může pomoci vypočítat, zda vaše předpokládané budoucí příjmy a aktiva mohou v případě potřeby podpořit náklady na dlouhodobou péči. V případě pochybností může mít smysl smlouva o dlouhodobé péči. Společně můžete zkontrolovat své možnosti a vybrat plán, který vám pomůže dosáhnout vašich dlouhodobých cílů finančního zabezpečení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *