Co jste se v poslední době dočetli o pojištění dlouhodobé péče?

By | 6 dubna, 2021

„Nikdy nedovol, aby pravda stála v cestě dobrému příběhu.“ Jsem si jistý, že Mark Twain nemyslel na dlouhodobou péči ani na dnešní média, když to řekl už dávno. V dnešní době je velmi snadné zveřejnit novinku, kterou mohou lidé konzumovat. Mezi tradiční televizí a rozhlasem, rozšířeným zpravodajským cyklem 24/7 s kabelovými zprávami, je k dispozici mnoho informací. Největší rozdíl dnes, stejně jako za starých časů, kdy si kdokoli s tiskařským strojem mohl tisknout, co chtěl, nyní k vytvoření nového příběhu stačí počítač. Zdá se, že téměř každý má počítač nebo smartphone a nebojí se ho používat.

Otázka dlouhodobé péče se stala hlavním problémem stárnoucích Spojených států. Do roku 2030 bude 1 ze 4 Američanů více než 50 let. Podle údajů Centra pro kontrolu a prevenci nemocí bude do roku 2050 1 z 5 Američanů ve věku 65 let nebo více. Zdá se, že jakmile vám bude 50 let, začne se objevovat rozhovor o dlouhodobé péči. V dnešním světě to znamená, že přejdete online a uvidíte, jaké informace najdete. Některé články však poskytují zavádějící nebo dokonce úplně nesprávné informace o pojištění dlouhodobé péče.

Slyšeli jsme termín falešné zprávy, ale možná nejlepší způsob, jak definovat, co se píše o dlouhodobé péči, jsou jednoduše „líné zprávy“ nebo „propagační zprávy“. Vypadá to, že každý má počítač včetně mě, má program. Kolik z toho je „pravda“, je věcí diskuse.

Obecně platí, že příběh obsahuje více … a to, co je vynecháno, je obvykle velmi důležité. Příběhy o zvýšení sazby pojistného na dlouhodobou péči jsou velmi zavádějící. Mají tendenci vynechat mnoho podrobností. Reportéři nebo „profesionálové“, kteří píší tyto články, mají často agendu, která tlačí veřejnost jedním či druhým směrem.

Další věc, kterou si musíte pamatovat, je, že internet je také „stará novinka“, protože na internetu se obvykle nic nevymaže. Můžete najít a přečíst něco, co je staré, ale ten příběh může být od vydání prvního aktualizován několikrát, takže informace, které čtete, jsou zastaralé. Dnes byste měli udělat více due diligence, abyste zjistili, zda dostáváte přesné informace.

Protože téma plánování finančních nákladů a zátěže stárnutí je pro americké rodiny tak důležité, musíte znát fakta. Častým důvodem, proč články hovoří o zvýšení pojistného, ​​je vyděsit spotřebitele. Autor možná chce, aby vláda platila za veškerou dlouhodobou péči (nestane se tak, protože příliš mnoho lidí vyžaduje péči a omezené rozpočty, protože se snaží pečovat o ty, kteří mají malé nebo žádné úspory). Možná autor chce, aby spotřebitel utratil velké částky peněz za určitý typ finančního produktu, který prodává. Spotřebitel musí pochopit pravdu, aby mohl plánovat dopředu s větším klidem.

Tato hlášená zvýšení se týkají především „starších produktů“. Jedná se o starší plány, jejichž cena byla stanovena dlouho předtím, než poklesly úrokové sazby a regulace stabilizace sazeb.

Ceny všech plánů jsou dnes stanoveny s ohledem na prostředí velmi nízkých úrokových sazeb (úrokové sazby byly v USA za poslední desetiletí nízké). Tyto starší plány, které měly zvýšení, byly založeny na několika faktorech:

· Úrokové sazby

· Míry vypršení platnosti (to znamená, kolik lidí upustí od svých politik. V praxi to dělá jen velmi málo, ale toto nebylo zohledněno v prémiových cenách mnoha starších plánů)

Nároky a zkušenosti s upisováním

Tyto politiky také vyplácejí obrovské výhody. V roce 2017 byly americkým rodinám vyplaceny dávky ve výši více než 9,2 miliardy USD, které chrání majetek a snižují zátěž rodiny.

Faktem je, že tyto starší politiky byly cenově nižší než původní cena ai přes zvýšení mají stále výjimečnou hodnotu a obrovské výhody. Nikdo nemá rád navýšení, ale je třeba uvést tento navýšení v perspektivě. Mnoho z těchto lidí, o kterých mluvím, má obrovské výhody, které každý rok od zavedení politiky zvýšily o 5%. Mnoho z nich má také neomezené celoživotní výhody. Jelikož mají tyto obrovské výhody, mnoho z nich může snížit faktor výhody nebo inflace, aby pojistné zůstalo stejné. Vzhledem k tomu, že jejich výhody rostou mnohem vyšší ve srovnání s náklady na dlouhodobou péči, zůstávají na prominentním místě.

Dnešní pojištění dlouhodobé péče zůstává velmi cenově dostupné, protože lidé začínají kupovat plány před odchodem do důchodu. Předplatné je konzervativnější, ale jelikož jsou zákazníci mladší, většina lidí si stále může najít vhodný plán.

Odborníci tvrdí, že rizika zvýšení jsou malá, ale jako všechno, vždy existuje možnost schváleného zvýšení. Pokud si však přečtete některé z publikovaných článků, mysleli byste si, že průmysl je mrtvý a že spotřebitelé již o tento produkt nemají zájem.

Faktem je, že stále existuje mnoho pojišťovacích společností, které uvádějí na trh pojištění dlouhodobé péče. Zájem spotřebitelů nebyl nikdy větší. Když mluvím s dalšími specialisty na pojištění dlouhodobé péče, jako jsem já, všichni jsme zaznamenali obrovský nárůst povědomí i zájmu spotřebitelů. Spotřebitelé jsou mladší, více informovaní o rizicích (často mají zkušenosti z první ruky se starším rodičem nebo jiným členem rodiny) a my jsme bombardováni žádostmi o informace a schůzkami.

Spotřebitelé hledají pomoc u specialistů dlouhodobé péče, protože většina finančních poradců a všeobecných pojišťovacích agentů má omezené znalosti a zkušenosti s produkty, upisováním, koncepcí pojistných smluv, možnostmi výhod a pojistným programem. Federální / státní asociace, která je k dispozici ve většině států. Někteří z těchto odborníků proto tlačí spotřebitele k možnostem, které jsou pro ně nejpohodlnější, i když nemusí být tím nejlepším a nejdostupnějším způsobem, jak řešit náklady a zátěž související se stárnutím.

Pojištění dlouhodobé péče je navzdory tomu, co jste četli, pro většinu lidí velmi dostupné. Díky regulaci a lepším cenám si spotřebitelé užívají větší klid, když vědí, že mají plán, na který se mohou spolehnout na další desetiletí, a který zůstane cenově dostupný i po odchodu do důchodu a věku.

Mnoho lidí může získat výjimečné krytí za méně než 150 $ měsíčně, některé dokonce za méně než 100 $. Pojistné se odvíjí od vašeho věku v době, kdy se přihlašujete k plánu, vašeho zdraví a výše výhod, které chcete mít . Většina lidí, se kterými mluvím po celé zemi, je ve věku od 45 do 60 let.

Skutečný specialista na dlouhodobou péči vám položí řadu otázek o vašem zdraví, rodinné anamnéze a penzijních plánech, aby mohl učinit příslušné doporučení. Mělo by se vyhnout každému, kdo je ochoten vám dát „rande“, aniž by kládl příliš mnoho otázek.

Pojištění dlouhodobé péče je navrženo na míru. Každá pojišťovna má také svá vlastní upisovací kritéria. Skutečný specialista na dlouhodobou péči bude zastupovat většinu nebo všechny významné společnosti. Budou hluboce rozumět upisování a koncepci politiky. Měli zpracovat mnoho reklamací, aby věděli z první ruky, jak se tyto zásady používají v době reklamace.

A konečně, skutečný specialista na dlouhodobou péči vás nebude vést k určitému typu politiky, aniž by s vámi trávil čas rozhovorem a určoval, který typ plánu je vhodný pro vaši konkrétní situaci. Práce s odborníkem na dlouhodobou péči vám umožní získat přesné informace, které hledáte. Existuje několik referenčních webů pro výzkum:

LTC News nabízí články a zdroje: http://www.ltcnews.com

Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb USA: https://longtermcare.acl.gov/

Hlavním zájmem většiny lidí je, že chápou, že péče je obtížná. Nelze očekávat, že starší manžel bude pečovatelem, aniž by to ovlivnilo jejich vlastní zdraví. Dospělé děti a jejich vlastní rodiny, kariéra a povinnosti. Placená péče je drahá a vyčerpává úspory a ovlivňuje životní styl.

Pro mnohé je pojištění dlouhodobé péče snadné, cenově dostupné, se stabilním příjmem a ochranou majetku. Snižuje zátěž, kterou vaše stárnutí umístí na vaši rodinu. Promluvte si však se skutečným specialistou. Není mnoho odborníků na dlouhodobou péči s rozsáhlými zkušenostmi, ale pomáhám lidem po celé zemi a mnoha dalším, jako jsem já.

To vám a vaší rodině poskytne úžasný klid a nejsou to falešné zprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *