Deset hlavních důvodů, proč lidé potřebují pojištění dlouhodobé péče

By | 8 dubna, 2021

10. Vláda nebude platit za dlouhodobou péči v domově, pečovatelském domě nebo v zařízení asistovaného bydlení. Medicare platí 100% za dlouhodobou péči po dobu 20 dnů a všech kromě 95,00 $ za den po dobu následujících 80 dnů; pak nic. Medicare však platí pouze za speciální péči a většina dlouhodobé péče není speciální péčí.

9. Celostátní průměrné náklady na domovy s pečovatelskou službou jsou přibližně 105,00 USD za den. Asistovaný život se pohybuje od 50 do 90 USD za den. Pokud žijete na východním pobřeží, můžete snadno utratit mezi 50 000 a 80 000 USD za roční pobyt v pečovatelském domě. Tyto náklady jsou dokonale schopné vymazat celoživotní úspory, nemluvě o emocionálním dopadu, který má dlouhodobá péče na rodinu.

8. Studie Harvardské univerzity ukázala, že 69% svobodných lidí a 34% manželských párů by vyčerpalo svá aktiva po 13 týdnech v pečovatelském domě. 13 týdnů = 91 dní!

7. Ve věku 65 let má žena jednu ze dvou šancí strávit nějaký čas v pečovatelském domě. Muž má jednu ze tří možností. U mužů se úmrtnost rovná morbiditě.

6. Medicaid nastartuje až poté, co zmizí majetek a důstojnost člověka. V mnoha státech je limit způsobilosti pro jednotlivce 1 500 USD v aktivech. Koneckonců, Medicaid je WELLNESS.

5. Děti by chtěly pomoci, ale děti mají často své vlastní děti. Určitě nemohou opustit zaměstnání, aby se mohli starat o své rodiče.

4. Zdraví se s věkem zřídka zlepšuje.

3. Lidé si nemohou koupit krytí dlouhodobé péče v době krize nebo když jsou připraveni ji použít.

2. Američané mají přístup k nejlepší zdravotní péči na světě, pokud si to mohou dovolit.

1. Většina lidí si chce vybrat, kam půjdou, místo aby byli odvezeni, a pokud je pro ně nezávislost důležitá, budou muset mít velký majetek nebo odpovídající pojištění.

Informace citované přímo od:

* Průvodce kupujícího pro pojištění dlouhodobé péče, Národní asociace pojišťovacích komisařů.

* Doplňková příručka pro dlouhodobou péči, Transamerica Occidental Life.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *