Odepřeno pro pojištění dlouhodobé péče? 2 klíčové otázky

By | 6 dubna, 2021

Pojištění dlouhodobé péče stojí nejen spoustu peněz, ale schvalovací proces jeho získání může také připomínat olympijskou překážkovou dráhu, zejména pokud existují již existující podmínky nebo jiné situace.

Pojišťovny koneckonců podnikají, a proto uplatňují přísné standardy na žádosti o pojištění dlouhodobé péče, aby prověřily lidi, kteří představují příliš vysoké riziko. Ve výsledku mají lidé neustále jeden palec dolů. Podle průmyslových statistik je až jedné třetině všech šedesátníků, kteří žádají o pojištění dlouhodobé péče, řečeno NE!

Pokud se vám to stane, nepropadejte panice. Stále existuje naděje. Toto jsou otázky, které můžete svému agentovi položit:

• Má společnost odvolací proces?

Většina ano. Pokud ano, vezměte kopii dopisu o odmítnutí společnosti svému lékaři. V dopise bude uvedeno, proč jste byli odmítnuti (nebo zasaženi mnohem vyšší prémií, než jste očekávali).

Reakce lékaře na důvody, proč jej společnost odmítla, je zásadní a zahalená tajemstvím. Pokud nejste v oboru medicíny, nebudete rozumět desetině toho, co říká dopis. Musíte tedy jen věřit, že lékař vyrobil neprůstřelné pouzdro, aby to společnost přijala.

Pamatujte, že pojišťovny mohou dosáhnout opravdu velké erekce. V situaci, kterou znám, společnost uvedla, že část odmítnutí byla způsobena některými zdravotními stavy, které lékař u pacienta nikdy neviděl. Část kyslé reakce lékaře: „Určitě oceňuji, že jste mě upozornil na tyto lékařské problémy. Za více než 20 let, kdy jsem byl lékařem tohoto pacienta, jsem se u tohoto pacienta nikdy nesetkal.“

Navzdory drzému tónu dopisu učinil lékař tak přesvědčivý případ, že pojišťovna nakonec vydala pojistku.

Mějte však na paměti, že odvolání nejsou často úspěšná. Ale to se stává. Sám znám dvě situace, kdy zvítězil lékařský dopis.

Mějte také na paměti, že lékaři jsou velmi zaneprázdněni. Než se dopis objeví, možná budete muset dát lékaři několik šťouchnutí.

• Máte jinou politiku nebo společnost, jejíž pokrytí není tak dobré, ale na které byste se pravděpodobně kvalifikovali?

Agenti chtějí získat provizi za spolupráci s vámi, takže obvykle budou mít několik alternativních společností nebo zásad, které vám ukáží, zda vaše první možnost nefunguje. A pokud pracujete s agentem, který má zkušenosti s politikami dlouhodobé péče (palce, že to udělal, aby si vybral tohoto agenta na prvním místě), možná vám bude stále možné získat politiku u společnosti, která je vyšší než standardní sazby.

Stručně řečeno, odmítnutí pojišťovnou není konec cesty. Může to znamenat jen to, že se budete muset vydat oklikou nebo dvěma, abyste se dostali tam, kam chcete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *