Plaťte za dlouhodobou péči a chraňte svůj majetek

By | 6 dubna, 2021

Ačkoli mnoho lidí bude potřebovat dlouhodobou péči, existuje několik dobrých možností, jak tento typ péče učinit dostupným. Medicare neplatí za většinu forem ošetřovatelské péče mimo velmi specifické okolnosti; jediný vládní program, který to dělá, je Medicaid. Kvalifikace na Medicaid však často vyžaduje „utrácení“ až do bodu, kdy klesne pod kvalifikaci maximálního příjmu. Z praktického hlediska to znamená, že byste mohli přijít o všechny své úspory a aktiva.

Existuje však několik způsobů, jak chránit svá aktiva, alespoň částečně, a platit za své potřeby dlouhodobé péče. Nejsme právníci ani finanční plánovači; Důrazně doporučujeme, abyste se o svých konkrétních finančních podmínkách a dostupných platebních možnostech poradili s odborníkem. Zde je však několik obecných možností.

Kupte si pojištění dlouhodobé péče. Plány soukromého zdravotního pojištění obecně nepokrývají dlouhodobou péči. To je kryto samostatným pojištěním dlouhodobé péče. Při získávání tohoto typu pojištění však existují potíže. V minulosti několik pojišťoven pro dlouhodobou péči upadlo a jejich pojistníci zůstali bez krytí, přestože již roky platí pojistné; Mnoho pojistitelů muselo dramaticky zvýšit pojistné, aby se vyrovnalo s rostoucími náklady na zdravotní péči. Za správných okolností však může pojištění dlouhodobé péče velmi pomoci při ochraně vašeho majetku při nákupu dlouhodobé péče.

Přeneste svůj domov. Většinu času nemusíte prodávat svůj dům, abyste se kvalifikovali pro Medicaid. Ve skutečnosti, pokud prodáte svůj dům za tržní hodnotu, možná již nebudete mít nárok, nebo budete muset všechny své výdělky použít na náklady na dům s pečovatelskou službou. Pokud se držíte svého domova, obvykle se stále můžete kvalifikovat pro Medicaid, ale stát Texas může po vaší smrti podat žalobu proti vašemu domovu. Tomu se říká „vymáhání majetku“.

Pokud však máte pozůstalého manžela, pozůstalé dítě mladší 21 let, dítě jakéhokoli věku s určitým postižením; nebo osamělé dospělé dítě žijící v majetku, stát nemůže podat návrh na vymáhání majetku. Existují také nepřiměřené podmínky strádání, které by osvobodily váš majetek; Klikněte zde http://www.dads.state.tx.us/services/estate_recovery/ Pro více informací.

Většinu času, pokud převedete vlastnictví svého domu na někoho jiného, ​​abyste se vyhnuli vymáhání nemovitostí, budete čelit pokutě a prominutí z pokrytí Medicaid, které by v zásadě mohly zrušit výhody, které byste získali převodem nemovitosti. místo. . Za určitých podmínek však můžete svůj domov převést na určité členy rodiny bez postihu. To však do značné míry závisí na vaší osobní situaci a nejedná se o rozhodnutí, které byste měli učinit bez předchozí konzultace s právníkem.

Vložte svá aktiva do neodvolatelné důvěry. Svěřenský fond vám umožňuje převést vlastnictví majetku nebo majetku ze sebe na příjemce. Vložíte-li svůj dům nebo jiný majetek do neodvolatelného svěřenského fondu, nebudete jej již vlastnit a nebudete jej moci získat zpět bez souhlasu správce a oprávněné osoby.

Ochrana vašeho majetku a majetku při placení za domácí péči je vždy velmi komplikovaná situace a liší se podle vašich individuálních okolností. Poraďte se s právníkem a zjistěte, jaké jsou vaše nejlepší možnosti, a doufejme, že budete schopni uchovat svá aktiva pro budoucí generace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *