Pojištění dlouhodobé péče: 3 chyby při nákupu (a co místo toho dělat)

By | 7 dubna, 2021

Jak stárneme, velmi se zvyšuje pravděpodobnost, že budeme potřebovat služby dlouhodobé péče doma nebo v zařízení. Pojištění dlouhodobé péče uhradí část nebo všechny náklady na tuto péči. Vzhledem k vysokým nákladům na tyto služby, proč si více lidí nekoupí pojištění, které by je krylo? Často nejednají, protože dělají chyby, jako je následující. Chcete se jim vyhnout, že? Čti dál!

Chyba 1 – Otálení. Ani vy, ani já neradi myslíme na budoucnost, kdy nebudeme schopni samostatně uspokojit své potřeby. Samotná myšlenka je přinejmenším znepokojivá. Mohlo by to být dokonce děsivé.

Nyní se můžete cítit dobře a zdravě. Možná budete mít potíže přemýšlet o budoucnosti, když budete křehcí.

Co dělat místo toho – Podívejte se na čísla: Národní informační centrum pro dlouhodobou péči říká, že více než 70% 65letých bude během svého života potřebovat nějakou formu služeb dlouhodobé péče.

Oregonská divize pojišťovnictví uvedla, že v roce 2007 stál rok v soukromém pokoji v pečovatelském domě asi 76 000 dolarů v Portlandu a 71 000 dolarů ve zbytku státu. Služby domácí zdravotní péče stojí přibližně 31 $ za hodinu v oblasti Portlandu a 46 $ ve zbytku Oregonu. Tato čísla jsou stará 8 let. Teď jsou určitě mnohem vyšší.

Chcete se vsadit, že tyto služby nebudete potřebovat? Pokud sázku prohrajete, bude vás to stát.

Chyba 2: starosti s náklady. Ano, pojištění dlouhodobé péče je drahé. Po přemýšlení o vašich životních nákladech a vyčlenění nouzového fondu možná nebudete moci platit pojistné.

Pokud si však můžete dovolit pojistné a chcete si koupit pojistku, čekání je další hazard. Před uzavřením pojistné smlouvy na dlouhodobou péči pojišťovny pečlivě prozkoumají vaše zdraví. Pokud počkáte příliš dlouho, neočekávaný zdravotní problém vám může zabránit v nákupu jakékoli politiky.

Co dělat místo toho – Zjistěte, zda si politiku můžete dovolit a zda si ji chcete koupit. Navštivte pojišťovacího poradce.

Váš poradce může s vámi zkontrolovat vaši finanční situaci. Může také doporučit zásady nebo zásady, které nejlépe vyhovují vašim finančním okolnostem a splňují vaše konkrétní potřeby.

Chyba 3: nekonzultovat s pojišťovacím poradcem. Pravděpodobně jste si přečetli, že prodejcům pojištění záleží jen na tom, aby vám prodali pojistky, abyste získali provizi. To vás možná přimělo váhat se poradit s poradcem.

To může být pravda pro některé poradce. Koneckonců, špatná jablka existují ve všech povoláních. Není to pravda pro všechny z nich.

Potřebujete poradce, který vám pomůže posoudit vaši finanční situaci. Ještě důležitější je, že poradce vám může říci, jaké produkty jsou k dispozici, aby vyhovovaly vašim konkrétním potřebám. Může vám také umožnit pochopit, proč tomu tak je.

Co dělat místo toho – Poté, co provedete základní průzkum na internetu, setkáte se s pojišťovacím poradcem. Uvědomte si, že jste osobou, která rozhoduje o tom, jak se toto setkání bude odehrávat. Přijďte se sérií připravených otázek.

Pokud odpovědi nejsou uspokojivé nebo pokud některý jiný aspekt schůzky nesplňuje vaše očekávání, najděte nového poradce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *