Senioři nejsou obeznámeni s technikou plánování pojištění dlouhodobé péče bez nákladů

By | 6 dubna, 2021

Miliony amerických seniorů, kteří v současné době vlastní anuitu, nevědí o plánovací technice schválené IRS, která jim také umožňuje těžit ze 100 procent plateb bez daně v případě, že potřebují dlouhodobou péči (LTC).

Technika plánování využívá speciální ustanovení daňového zákoníku, výměnu paragrafu 1035. Zákon schválený Kongresem byl navržen tak, aby povzbudil více Američanů k plánování skutečného rizika potřeby péče v určitém okamžiku jejich života.

Přibližně osm milionů Američanů má nějakou formu pojištění dlouhodobé péče, které kryje náklady na dlouhodobou péči. Miliony však již mají anuitu označenou jako „hypotetický“ fond. Nejnovější data shromážděná různými průmyslovými výzkumnými skupinami, včetně LIMRA, ukazují, že do nekvalifikovaných anuit je investováno přibližně 2,8 bilionu $.

Jednoduše řečeno, zákon nyní umožňuje vlastníkovi anuity znovu použít svou aktuální anuitu na té, která splňuje kritéria IRS. Hodnota nové anuity nadále roste na základě odloženého zdanění.

Důvodů pro zvážení změny je několik. Pro mnohé může dojít k významným daňovým úsporám, pokud v budoucnu nastane potřeba dlouhodobé péče. Peníze lze vybírat z anuity k zaplacení dlouhodobé péče. Mohou to však mít důsledky pro daň z příjmu. To znamená riziko čelit daňovému dokladu v době, kdy jsou finanční prostředky zásadně důležité.

Anuita, která splňuje nová kritéria, se může nadále zvyšovat na hodnotě. Všechny finanční prostředky vybrané k úhradě potřeby LTC jsou však přijímány zcela bez daně z příjmu.

Zadruhé, mnoho nových anuit vytvořených s cílem poskytnout spotřebitelům růst anuity s odloženou daní a dávky dlouhodobé péče osvobozené od daně také nabízí některé dosti jedinečné příležitosti k finančnímu plánování. Příklad zobrazený v nedávno vydané příručce 1035 Exchange Long-Term Care Planning Guide vysvětluje, jak lze stávající anuitu v hodnotě 200 000 USD znovu použít v plánu, který poskytuje oběma manželům neomezenou dávku dlouhodobé péče. Nebo na doživotí 5 000 USD na Měsíc. Pokud ani jeden z manželů nepotřeboval dlouhodobou péči, anuita by po smrti druhého manžela nakonec vyplatila určenému příjemci 202 000 USD.

Nové formy anuitních smluv, prodávané mnoha finančními poradci a investičními profesionály, nabízejí řadu výhod a možností. Protože někteří profesionálové mohou upřednostňovat nebo nabízet anuity pouze od jedné společnosti, odborníci doporučují pracovat s 1035 směnárníkem, který je obeznámen s různými společnostmi. Nesprávná implementace výměny navíc může mít za následek daňové důsledky, které by vám měl odborník a zkušený odborník pomoci vyhnout se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *