Statistiky dlouhodobé péče mohou být zavádějící

By | 6 dubna, 2021

Nedávný článek v celostátních novinách sdílel alarmující statistiky o nákladech a pravděpodobnosti dlouhodobé péče. Informace byly získány ze spolehlivého webu a obsahovaly údaje poskytnuté pojišťovacím agentem (tedy včetně inherentní zkreslení) a popisovaly tyto skutečnosti: Jeden ze dvou Američanů bude potřebovat dlouhodobou péči a více než 40 procent Američanů bude potřebovat nějakou formu pečovatelské domácí péče. Ve skutečnosti jsou tato čísla zavádějící a nejsou tak zatěžující, jak někteří mohou vést veřejnost k přesvědčení. Náklady na dlouhodobou péči však mohou být značné a je nezbytně nutné, aby investoři posoudili potenciální náklady na dlouhodobou péči a předpovídali dopad na jejich investiční portfolia.

Delikátní situace

Ano, je pravda, že 70 procent lidí může v určitém okamžiku potřebovat dlouhodobou péči, ale pouze na to, co bude opravdu krátké období. Pojďme se podívat na možný scénář. Osmdesátiletý muž je léčen na non-Hodgkinův lymfom. Dostává chemoterapii a onemocní v důsledku narušení imunitního systému. Nyní trpí zápalem plic a je přijat do pečovatelského domu, dokud se za týden nebo dva nezotaví. Náš pacient je nyní ve 70% statistice pro příjemce dlouhodobé péče a také ve 40% metrice pro někoho, kdo potřebuje domácí ošetřovatelskou péči. Lékařské potřeby tohoto 80letého muže by společnost Medicare pokryla ze dvou klíčových důvodů: Je pokryta kvalifikovaná ošetřovatelská péče a jeho stav se zlepšuje, jakmile se zotaví z pneumonie. (Co Medicare nepokrývá, je neschopnost dělat činnosti každodenního života, jako je jídlo, jít na záchod nebo se oblékat.) Ale pak se stane neočekávané: Tento 80letý pacient trpí komplikacemi a nezotaví se z lymfomu. Umírá během několika měsíců. Nikdy neutratil ani cent ze svých peněz ani nepodal žádost o dávky dlouhodobé péče. Jinými slovy, nepotřebovali jste dlouhodobou péči.

Medicare uvádí, že pouze jeden z deseti lidí bude v pečovatelském domě pět a více let. Podle Národní asociace komisařů pro pojištění je současný průměrný pobyt v pečovatelském domě pro osoby starší 65 let většinou 2,5 roku (i když lidé žijí déle, tento průměr se zvyšuje). To neznamená, že bychom měli být arogantní ohledně rizika dlouhodobé péče; musíme jen pochopit realitu statistik a závažnost odpovědnosti. Skutečně děsivý scénář, i když je výjimkou, je, že osoba s kognitivní poruchou, jako je Alzheimerova choroba, stráví v zařízení 15 a více let.

Moudrá a obezřetná rada, kterou můžete dát, je tato: naplánujte si dopředu možnost, že bude zapotřebí dlouhodobé péče. Jak ale změříte dopad nákladů na dlouhodobou péči na vaše finance? Prvním krokem v procesu hodnocení je najít průměrné náklady na dlouhodobou péči ve vaší oblasti a poté analyzovat dopad těchto ročních nákladů na vaše investiční portfolio. Například pokud žijete v Texasu, roční náklady na péči by podle současných standardů činily přibližně 68 000 USD. Vyčerpalo by to předčasně vaše zdroje? Pokud je odpověď ne, možná nebudete chtít toto riziko pojistit. Na druhou stranu, pokud žijete na Manhattanu, náklady na péči mohou činit několikanásobek 68 000 $, takže pojištění je pro vaši situaci nezbytností.

Při plánování dopředu je dalším faktorem typ péče, kterou preferujete. Mezi soukromou domácí péčí a péčí o zařízení existují velké rozdíly v nákladech. Ale s oběma možnostmi se režijní náklady mohou časem zdvojnásobit nebo ztrojnásobit. Z důvodu zabezpečení je bezpodmínečně nutné pečlivě posoudit dopad těchto nákladů na vaši osobní finanční situaci.

Lidé si kupují pojištění pro praktické důsledky i pro klid vědomí, že jste kryti vy a vaši blízcí. Pokud vám pojištění poskytuje pojištění dlouhodobé péče, pak pojistné stojí za náklady. Pointa je informována o vašich možnostech, budoucích nákladech a potenciálním dopadu portfolia. To je nejlepší způsob, jak se vyhnout tomu, že vás později překvapí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *